LITERATÚRA SA DÁ UČIŤ AJ INAK …

Žiaci 9., 8. a 7. ročníka ZŠ Malinovského boli na divadelnom predstavení v DAB v Nitre 

Premiéra je prvé uvedenie divadelnej hry alebo filmu na verejnosť. Inscenácia označuje umelecké dielo, ktoré je predlohou divadelných predstavení. Režisér je človek, ktorý  . . .

Divadelné a filmové pojmy. Taktiež súčasť učebných osnov literatúry

na základných školách. No, kto si to má všetko zapamätať?! Človek sa najlepšie učí, keď niečo skúsi na vlastnej koži, no nie?

A preto sme sa my – žiaci zo ZŠ Malinovského vybrali na jedno predstavenie do Divadla Andreja Bagara v Nitre. Predstavenia s názvom „DNA“ sme sa zúčastnili 21. marca spolu s pani zástupkyňou Ustinovovou a s pani učiteľkou Zigovou.

Do divadla sme sa veľmi tešili  hlavne pre tú úžasnú atmosféru, ktorú priestory divadla vytvárajú.

Predstavenie „DNA“ trvalo 1 hodinu a 30 minút. Pozorne sme sledovali, čo sa dialo na javisku. Táto divadelná hra, napísaná úspešným britským autorom Dennisom Kellym, bola veľmi zaujímavá. Celé to bolo o partii britských stredoškolákov, ktorí vykonali niečo veľmi zlé svojmu spolužiakovi Adamovi. Zdalo sa, že je mŕtvy a to všetko kvôli nim. Vedenia v ich partii sa ujal tichý chalan Phil, ktorý vymyslel plán, aby za sebou zahladili stopy. Nakoniec sa však Adam vrátil – prežil, ale jeho myslenie už nebolo v poriadku. Posledné rozhodnutie opäť urobil Phil. Prikázal ostatným, aby Adama zadusili igelitovou taškou. Partia sa rozpadla. Väčšina z nich utrpela psychickú ujmu na zdraví.

Po predstavení sa konala beseda s psychológom, s ktorým sme sa mali možnosť porozprávať o tom, ako sa zachovať, keď sa dostaneme

do problémov. Všetko to bolo veľmi poučné a hlavne na zamyslenie.

Predstavenie sa všetkým páčilo a zhodli sme sa, že čoskoro DAB v Nitre opäť navštívime, pretože naozaj tá literatúra nám ide akosi lepšie.

Daniela Priekopová, 9.A

ZŠ Malinovského

Reklamy
This entry was posted in Všeobecné. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s