ANDERSENOVA NOC

This slideshow requires JavaScript.


Ako ste prežili prvý apríl? Nachytali ste minimálne desiatich ľudí fórom typu: „Aha, po chodníku ide ten pekný herec z Paneláku!“ A zaspali s pocitom dobre vykonanej práce? My, deti zo Základnej školy na Malinovského ul., sme zaspávali (ak teda niektorí spali) s inou náladou. Nebudem preháňať, ak poviem, že s rozprávkovou. Na našej škole sa 1.4. 2011 konala noc v znamení najznámejšieho rozprávkara všetkých čias, Hansa Christiana Andersena.
Noc a Andersenom je medzinárodný projekt, do ktorého sa napríklad zapojili deti z Austrálie, Nemecka, Čiech, Poľska a zo Slovenska. V piatok sme sa o siedmej večer vrátili do školy s obľúbenou knihou, spacákom a zubnými kefkami. Program bol plný rôznych aktivít: lúštenie, čítanie a počúvanie rozprávok, tajničky a hlavolamy, divadlá, diskotéka s maskami a v neposlednom rade honba za nájdením „samotného“ Andersena. Mimochodom, hrala som ho ja a verte mi, nie je to bohviečo, keď vás nasledujúce dni nikto pod 11 rokov neosloví inak ako Andersen. Veľmi som rada, že aj ja som sa mohla zapojiť do tohto projektu, pretože bol vskutku magický. Nestáva sa každý deň/noc, že sa spí v škole a takmer nikdy sa nestáva, že prídete do nej dobrovoľne a s radosťou. No, na túto noc sme sa mali prečo tešiť. Do hlbokej noci sme v školskej knižnici debatovali o obľúbených knižných hrdinoch a o čare rozprávok. Nie je pekné, že v rozprávkach sa končí všetko, ako sa má? Princ a princezná žili šťastne až do smrti. Vlk nezjedol Červenú Čiapočku, ale vložili a zašili mu do brucha kamene (sú v nich aj drastické spôsoby), aby sa poučil. Janko a Marienka našli cestu domov, lebo milé zvieratká im nezjedli omrvinky, ktorými si označili cestu. Podľa mňa má význam pripomenúť si, akú silu majú rozprávky. V dnešnej dobe sa na ňu zabúda. Niekedy by sa mal každý ponoriť do rozprávkového sveta a snívať… Áno, len snívať. Pretože ten, čo nesníva a nedúfa, to má v živote ťažké.
Veľmi by som chcela poďakovať v mene všetkých zúčastnených detí, že sa takáto akcia konala. Dúfam, že aj na budúci rok budeme mať možnosť ponoriť sa do ideálneho sveta mágie a dobra. Nech žijú rozprávky!

Vanesa Lippová, 8. A

Reklamy
This entry was posted in Všeobecné. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s