Chceli sme ich niečo naučiť, ale oni to už vedeli!

„Chceli sme ich niečo naučiť, ale oni to už vedeli!“

This slideshow requires JavaScript.

Škôlkári z MŠ na Malinovského ulici opäť navštívili žiakov 7. A triedy zo ZŠ na Malinovského ulici, ktorí si pre nich pripravili netradičnú spoločnú hodinu.
Štvorec, obdĺžnik, kruh a trojuholník, to sú geometrické tvary. A práve túto tému si trieda 7. A pripravila pre škôlkárov, s ktorými už jedno stretnutie absolvovala. Na tomto prvom stretnutí sa škôlkári venovali číslam od 1 – 10, ktoré sa už dávnejšie učili v škôlke. Bolo to pre nich veľmi zaujímavé, pretože číslice si zopakovali pomocou básničiek a pestrých obrázkov.
Na druhé stretnutie sa trieda 7. A pripravovala veľmi dlho. Spolu s pani učiteľkou Rusňákovou sa nám podarilo vytvoriť kompletnú hodinu pre škôlkárov, ktorú sme uskutočnili v piatok, 11. marca.
Úlohu učiteľov si odskúšali siedmaci Daniela Priekopová a Matúš Lištiak.
V úvode hodiny si škôlkári pripomenuli to, čo sa učili na prvom stretnutí, čiže čísla a číslice od 1 – 10. Škôlkári aj keď sú ešte malí, sú veľmi bystrí a majú dobrú pamäť, takže všetko si pamätali a vedeli.
Potom sme ich pomocou rozprávky o malej mačičke, ktorú vyhodili z domčeka oboznámili s geometrickými tvarmi. Aby sa deti vedeli lepšie vžiť do deja, premietali sme im obrázky zostavené z geometrických tvarov, ktoré súviseli s rozprávkou. Potom sme spoločne vypracovávali pracovné listy, kde boli použité všetky geometrické tvary, s ktorými sa stretli v rozprávke. Na záver hodiny sme všetkým za odmenu premietli rozprávku o Jurošíkovi a čarovných husličkách, ktorá sa deťom veľmi páčila.
Naše druhé stretnutie sa vydarilo a ďalšie bude na pôde škôlky, kde nás naši malí kamaráti pozvali. Už sa veľmi tešíme.
Daniela Priekopová

Reklamy
This entry was posted in Akcie tried. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s