Dym z priepasti Styx

„Je to zvyk, ktorý sa protiví oku, hnusí sa nosu, škodí mozgu, je nebezpečný pre pľúca a je to čierny dym, ktorého zápach pripomína dym z priepasti Styx“. Viete o ktorý zvyk, či výstižnejšie povedané, zlozvyk ide?
Je to fajčenie. Takto výstižne charakterizoval fajčenie už v r. 1604 anglický kráľ Jakub, ktorý bol pravdepodobne prvým vážnym bojovníkom proti fajčeniu. Bojovníkmi proti fajčeniu sa stali aj žiaci zo ZŠ na Malinovského ulici v Partizánskom. Keďže mesiac november bol venovaný boju proti drogám, a posledný týždeň bol špeciálne týždňom vzdelávania, žiaci z 5. A pripravili partnerské vyučovanie pre žiakov 4. A. Žiaci na hodine matematiky riešili slovné úlohy v aktivite tajnička. Úlohy súviseli s cenou cigariet, skracovaním života fajčením, ale aj koľko dechtu sa usadí v pľúcach fajčiara. Boli vytvorené podľa informácií z videoklipu, ktorý si žiaci najskôr pozreli. Alarmujúce boli čísla o fajčení mužov, žien, ale hlavne mládeže. Úvodný citát bol riešením tajničky.
Traja štvrtáci dostali aj odmenu vo forme pomarančov, pretože správne identifikovali na obrázku pľúca. Samé deti povedali, aké nezdravé a nechutné je fajčenie. Že fajčenie spôsobuje ochorenie pľúc, srdca, kože, zubov, nechtov. Záverečný videoklip deti prekvapil, pretože dve mamičky boli na pieskovisku so svojimi malými dcérkami a fajčili. Nezabúdajte, že pasívne fajčenie je takisto škodlivé ako aktívne. Určite urobíte pre svoje zdravie lepšie, ak si dáte šťavnatý pomaranč namiesto páchnucej cigarety.

JK_ZS_MALINOVSKEHO_PARTIZANSKE

Fotografie si môžete pozrieť na
http://cid-020cd599b75386ec.photos.live.com/self.aspx/DYM%20Z%20PRIEPASTI%20STYX/P1010002.JPG

Reklamy
This entry was posted in Akcie tried. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s