Škôlkari na hodine matematiky


5. novembra sme privítali na našej hodine matematiky deti z MŠ Malinovského. Na ich príchod sme sa veľmi tešili a zodpovedne pripravovali. Pod vedením pani učiteľky Mgr. Alžbety Rusňákovej sme pre nich na krúžku „Matematika v kocke“ vymysleli a pripravili veľa zaujímavých úloh a príkladov.
Naša snaha sa vyplatila. Pri príchode do matematickej učebne upútalo škôlkarov video z rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov s piesňou Hej-Hou, Každého škôlkara mal pri sebe jeden siedmak alebo siedmačka. Keď sa usadili, začali sme našu hodinu. Ako prvú sme im ukázali prezentáciu o číslach od 0 po 9. Čísla sa podobali na zvieratká alebo na rôzne predmety, aby sa deťom ľahšie rozoznávali. Ku každému číslu sme si pripravili a zarecitovali peknú básničku.
Škôlkari boli veľmi šikovní, čísla od 1 po 9 poznali. My sme ich však oboznámili aj s novým číslom – nula. Po prezentácií spolu so staršími kamarátmi vypracovali pracovné listy, na ktorých vyznačili bodkami počet medvedíkov, kvetiniek, rybičiek a ktoré si pekne vyfarbili.
Keď mali pracovné listy hotové premietli sme im rozprávku Jurošík a čert. Na záver nášho stretnutia dostali omaľovánky čísel a sladkú odmenu, pretože všetci pekne pracovali a boli veľmi šikovní. Ako poďakovanie od našich malých kamarátov sme dostali dva krásne obrazy s jesennou tematikou, ktoré spolu s pani učiteľkou urobili. So škôlkarmi nám bolo príjemne a už sa tešíme na ďalšie stretnutie s nimi.

Daniela Priekopová a Matúš Lištiak, ZŠ Malinovského 7.A

Reklamy
This entry was posted in Akcie tried. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s