Skončili v kuchyni

Ako to už býva v jesennom období, takmer v každej škole či škôlke deti spolu so svojimi pedagógmi pripravujú výstavu jesenných plodov.

Takúto zaujímavú a krásnu výstavu pripravili pre žiakov v ZŠ na Malinovského ulici žiaci 3. A a 3. B triedy pod vedením pani učiteliek Evy Kurtulíkovej a Anny Sochorovej. Okrem tradičných druhov zeleniny, mali žiaci možnosť vidieť napríklad ligurček, ktorý sa používa pri príprave polievok, zvláštne druhy ozdobných tekvičiek, zemiaky čudesných tvarov, ktoré vytvorila „matka príroda“, ale aj koreň chrenu, ktorý deti poznajú už len spracovaný a kúpený v obchode.

Ovocia a zeleniny bolo na výstave viac než dosť, a tak sa žiaci 3. A so svojou pani učiteľkou Evou Kurtulíkovou rozhodli využiť zeleninu na prípravu zdravej a chutnej polievky. Deti sa s nadšením pustili do čistenia zeleniny. A vyplatilo sa! Polievka sa vydarila a všetkým deťom tak chutila, že by sa i rodičia čudovali, koľko, u detí tak často jej nechcenej konzumácie, zjedli. A keďže jej navarili viac než dosť, pozvali na ochutnávku aj pani učiteľky, ktoré nešetrili chválou. Deti boli za svoju usilovnosť odmenené sladkými maškrtami.

Takýmto spôsobom sa deti nielen vzdelávajú, ale učia sa i správnym stravovacím návykom,  kultúre a správaniu sa pri stolovaní.

Eva Kurtulíková, ZŠ Malinovského, Partizánske

Reklamy
This entry was posted in Akcie so žiakmi. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s