Mier je zelený

ENO DEŇ SADENIA STROMČEKOV – MIER JE ZELENÝ

 

Žiaci zo Základnej školy na Malinovského ulici v Partizánskom v rámci globálneho vzdelávania uskutočňujú mnohé aktivity. 21. september bol vyhlásený Organizáciou spojených národov ako Medzinárodný deň mieru a zároveň ako Celosvetový deň sadenia stromčekov deťmi a mládežou. Od roku 2004 tisícky škôl v 150 krajinách vysadili okolo 5 miliónov stromčekov. K týmto školám sme sa pridali aj my.

Podľa pokynov vyzývateľov sa sadenie stromčekov realizovalo na poludnie miestneho času v rôznych štátoch na celej našej Zemi. Prví začali sadiť stromčeky žiaci a učitelia v Oceánii. Potom, nasledujúc Slnko, sa pokračovalo sadením v Ázii, Európe a Afrike. Posledné stromčeky boli dané do zeme v Severnej a Južnej Amerike.

V našej škole najskôr v  rozhlase odznela relácia spolu s  piesňou v angličtine vytvorenou špeciálne na tento deň HI AND HO: WE PLANT TREES! Potom sa piataci  spolu s pedagógmi a dvoma deviatačkami vybrali do školskej záhrady. Po úvodných slovách starších žiačok zobrali do rúk rýle a motyky a  vysadili osem nových stromčekov. Nielen v anglických pesničkách sa spieva o stromoch. Naši piataci sa ukázali ako vynikajúci speváci a zaspievali niekoľko slovenských ľudových piesní o stromoch.

Prvky environmentálnej, multikultúrnej, protidrogovej, vlasteneckej a hudobnej výchovy sa podarilo počas jednej hodiny spojiť do jedného odkazu pre všetkých:

„Strom je pre nás symbol. Pripomína nám prírodu a dôležitosť ochrany životného prostredia. Tieto stromčeky označujeme ako stromčeky mieru. Dúfame, že budeme rásť spolu s nimi do budúcnosti a pre budúcnosť. Mier je zelený!“

 

JK_ZH_ZS_MALINOVSKEHO_PARTIZANSKE

Fotografie si pozrite TU.

Reklamy
This entry was posted in Akcie školy. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s