Deň, na ktorý sa nezabúda… škola hrou.

Naša škola uskutočňuje veľa aktivít zameraných na environmentálnu výchovu. Dňa 23. septembra žiaci  z 8. B pozvali najstarších škôlkarov  z MŠ Malinovského ulice. Svoje prvé stretnutie so škôlkarmi začali vysadením stromu hrab ako symbolu priateľstva. Zároveň škôlkarom darovali stromček – javor.

Stretnutie malo veľký význam. Škôlkari  i žiaci sa vzájomne spoznali a zahrali si spoločne hru Živé človeče nehnevaj sa. Pri tejto hre boli figúrkami samotní žiaci a škôlkari, ktorí mali oblečené farebné dresy, tak ako panáčikovia v hre. Bolo vidieť ako sa škôlkari a žiaci vzájomne obohatili o nové vedomosti a zážitky. Aj keď všetci chceli vyhrať, nenahnevali sa na seba keď nevyhrali.

Nasledujúci deň  škôlkari s pani učiteľkou  pozvali žiakov základnej školy do materskej škôlky na krátke stretnutie. Darovaný stromček spoločne vysadili v areáli materskej škôlky a sľúbili, že sa o oba stromčeky budú starať tak, aby rástli s nimi a pred ich očami.

Žiaci chcú aj naďalej so škôlkarmi pravidelne spolupracovať a postupne im ukážu  prácu na hodine matematiky, prácu v dielni i na počítači.

Prezentáciu si pozrite TU.

ĽG_ZS_MALINOVSKEHO_PARTIZANSKE

Reklamy
This entry was posted in Akcie tried. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s